Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E3 Inre skötsel - Bäckagård
Referensnummer: HFAB 2018/0316
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Halmstads Fastighets AB avser teckna ramavtal med en entreprenör avseende utförande av inre fastighetsskötsel (städ) inom Halmstads Fastighets ABs fastigheter och lokaler på entreprenadområde Bäckagård
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen