490800-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E4 Yttre skötsel - Fyllinge samt ytterområden
Referensnummer: HFAB 2018/0313
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna förfrågan gäller fastighetsskötsel entreprenad 4, yttre skötsel. Förfrågan avser yttre skötsel av fastigheterna inom entreprenadområdet Fyllinge samt ytterområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen