490894-2022 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsartiklar för Gynekologi och Obstetrik
Referensnummer: RS 2020-00327
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende regionens behov av Förbrukningsartiklar för gynekologi, obstetrik och produkter till Neonatal och BB inkl. utrustning med tillbehör/förbrukning samt tillbehör/förbrukning till befintlig utrustning inom VGR.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141118 Torkar och suddar, 33141200 Katetrar, 33141210 Ballongkatetrar, 33141230 Dilatator, 33141240 Katetertillbehör, 33141411 Skalpeller och knivblad, 33141610 Uppsamlingspåse, 33141641 Sonder, 33641400 Preventivmedel, 33641410 Orala preventivmedel, 33681000 Nappar, bröstkupor och liknande babyartiklar, 33711770 Nappar för spädbarn, 33712000 Kondomer, 33750000 Babyvårdsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen