490908-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utbildningsadministration – Inbjudan till att ansöka till ramavtal för Bandvagnsutbildningsverksamhet, underhåll och insatser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelInbjudan till att ansöka till ramavtal för Bandvagnsutbildningsverksamhet, underhåll och insatser
BeskrivningAffärsverket Svenska kraftnät avser upphandla ett ramavtal för bandvagnsutbildningsverksamhet, underhåll och insatser. Utbildningar kommer att genomföras i hela landet - även andra terrängfordonsutbildningar kan bli aktuella under avtalstiden.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 75121000 Utbildningsadministration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116312:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenförlängningsoption 2+2 år+2år