2. Förfarande
Förfarande
Titel: Labinredning
Beskrivning: Uppdraget innefattar projektering, leverans, installation och driftsättning av efterfrågade produkter för labinredning. Entreprenören ska därutöver tillhandahålla service under garantitid samt samordna med övriga aktörer till Lokalprojektet. Projektering för etapp A har påbörjats och förväntas vara klar v.18 2025. Etablering med färdigställande efterfrågade produkter sker under etapper och förväntas ske enligt nedan: Etapp A maj 2025 - april 2026 Etapp B: juli 2026 - nov 2027 Etapp C: jan 2028 - feb 2029 Efterfrågade produkter för labinredning ska preliminärt levereras under respektive etapps sista två månader. Observera att tidsplanen är preliminär och kommer att behöva att anpassas till Lokalprojektet. Upphandlat Entreprenör ska vara delaktig i projekteringen. Vänligen se upphandlingsunderlag för vidare information
Intern identifierare: EUI 24 048
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39180000 Laboratoriemöbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000