490931-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster tekniska specialister - Energispecialister (ramavtal)
Referensnummer: 17/128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Akademiska Hus upphandlar ramavtal för flertalet tekniska konsulttjänster. De olika konsulttjänsterna är uppdelade efter kategorier och geografi.
Denna upphandling avser teoretiska och operativa energitjänster för de geografiska områdena Nord (Luleå, Umeå), Öst (Uppsala/Gävle, Stockholm, Linköping/Norrköping), Väst (Örebro/Karlstad, Göteborg/Skövde/Borås) samt Syd (Lund/Malmö/Alnarp/Kristianstad).
För mer info hänvisas till förfrågningsunderlaget.