490936-2017 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggteknisk ledning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster projektadministration - bygg- och installationsbyggledare (ramavtal)
Referensnummer: 17/127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Akademiska Hus upphandlar ramavtal för flertalet tekniska konsulttjänster. De olika konsulttjänsterna är uppdelade efter kategorier och geografi.
Denna upphandling avser byggledare (två kategorier) och installationsbyggledare (två kategorier) för de geografiska områdena Luleå, Umeå, Uppsala/Gävle, Stockholm, Linköping/Norrköping, Örebro/Karlstad, Göteborg/Skövde/Borås samt Lund/Malmö/Alnarp/Kristianstad.
För mer info hänvisas till förfrågningsunderlaget