490946-2019 - ResultatSverige-Nässjö: Tapeter och övrig beklädnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färg och tapeter
Referensnummer: 063-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39190000 Tapeter och övrig beklädnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun söker leverantör för inköp av tapeter, färg och tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39190000 Tapeter och övrig beklädnad, 39224210 Målarpenslar, 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen