Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Statligt Bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ljudtekniskt materiel
Referensnummer: SR2124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32210000 Utrustning för radio- och TV-sändning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio upphandlar ramavtal för ljudtekniskt materiel med upp till tio (10) leverantörer inom respektive anbudsområde.
Upphandlingen är uppdelad i två (2) anbudsområden. Anbudsgivaren kan välja att offerera inom ett eller båda dessa anbudsområden. Utvärdering sker per anbudsområde.
Anbudsområde 1 - Professionellt ljudmaterial
Anbudsområde 2 - Broadcast
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32340000 Mikrofoner och högtalare, 32342100 Hörlurar, 32342410 Ljudutrustning, 32344000 Mottagarapparater för radiotelefoni eller radiotelegrafi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen