490978-2022 - ResultatSverige-Kävlinge: Audiovisuell utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-teknik och installation till mötesytor i nya kommunhuset Kävlinge kommun
Referensnummer: 22/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32321200 Audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
AV produkter med installation mm till mötesytor i nya kommunhuset Kävlinge kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30231300 Bildskärmar, 32232000 Videokonferensutrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32321300 Audiovisuellt material, 32340000 Mikrofoner och högtalare, 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kävlinge kommun bygger nytt kommunhus som förutom administrativa ytor även innehåller bibliotek, externa och interna mötesrum, fullmäktigesal och matsal.
Denna upphandling avser de audiovisuella funktionerna och den tekniska utrustningen inom mötes- och arbetsytor.