491080-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bränslen – Stationstankning drivmedel till Rambos verksamhetsområden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelStationstankning drivmedel till Rambos verksamhetsområden
BeskrivningUpphandlingen avser stationstankning för Rambos verksamhet i Tanum, Munkedal och Sotenäs. Upphandlingen i uppdelad per ort, anbudsgivare väljer vilken eller vilka delar anbud lämnas på. Avtal tecknas per del.
Intern identifierareStationstankning-NY
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
Ytterligare klassificering (cpv): 09134220 Dieselbränsle (EN 590)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelObligatoriska krav