2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2026-0044 Dokument och Ärendehanteringssystem
Beskrivning: Ett system för stöd i den politiska processen för registrering, handläggning och nämndadministration. Ett modernt system för effektivisering, automatisering av flöden och samfunktion mellan verksamhetssystem. Omfattar även implementering, integrationer med omgivande system, samfunktion med Google Workspace, rådgivning och support, kontinuerlig vidareutveckling samt utbildning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001