Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varudistribution.
Referensnummer: UHN 2016.162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser den kommunala verksamheten i Värnamo kommun.
Upphandlingen avser ett totalåtagande innefattande upprättandet av en funktion för samordning av varuleveranser till och från kommunens förvaltningar samt utförandet av dessa transporter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen