2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonstillbehör, tvättkem och spolarvätska
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt av fordonstillbehör, tvättkem och spolarvätska.
Intern identifierare: A585.741/2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09211000 Smörjoljor och smörjmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 09210000 Beredda smörjmedel, 09211100 Motoroljor, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31420000 Primärbatterier, 31421000 Blybatterier, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39830000 Rengöringsmedel, 39831500 Bilrengöringsmedel, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44510000 Verktyg, 44511000 Handverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Nationellt behov av fordonstillbehör, tvättkem och spolarvätska
Intern identifierare: Fordonstillbehör, tvättkem och spolarvätska
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Tre månader innan avtalsperioden löper ut