Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tecknande av ramavtal för senare successiva avrop av upphandlingskonsulttjänster inom försörjningssektorn. Upphandlingen är uppdelad i flera kompetensområden. Anbud kan lämnas på ett eller flera kompetensområden. Närmare specificering av upphandlingens innehåll och omfattning sker i bifogade Ytterligare upplysningar (bilaga 1) och i det kommande förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för Upphandlingskonsulttjänster
Del nr: Strategiska och operativa rådgivningstjänster
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strategiska och operativa rådgivningstjänster inom offentlig upphandling inom försörjningssektorn. Närmare specificering av upphandlingens innehåll och omfattning sker i bifogade Ytterligare upplysningar (bilaga 1) och i det kommande förfrågningsunderlaget.
Del nr: Operativa upphandlingstjänster
Operativa upphandlingstjänster (planering, genomförande och uppföljning av upphandling) samt tjänster avseende avrop på ramavtal inom försörjningssektorn. Närmare specificering av upphandlingens innehåll och omfattning sker i bifogade Ytterligare upplysningar (bilaga 1) och i det kommande förfrågningsunderlaget.
Del nr: Upphandlingsexperttjänster
Upphandlingsexperttjänster avseende ledning och genomförande av offentlig upphandling i stora och komplexa upphandlingsprojekt. Närmare specificering av upphandlingens innehåll och omfattning sker i bifogade Ytterligare upplysningar (bilaga 1) och i det kommande förfrågningsunderlaget.