2. Förfarande
Förfarande
Titel: Handhållna maskiner - utemiljö 2026
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose regioner, kommuner och kommunala bolags behov av olika typer av maskiner för skötsel av grönområden, lekplatser, kyrkogårdar och gator. Anbudsområden/delområden: Sågning och kapning Trimning och röjning (sekatörer) Skötsel av grönytor Skötsel av gator Batterier Laddning Laddskåp Service och reparation
Intern identifierare: 10688
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16160000 Diverse trädgårdsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31158000 Laddningsanordningar, 31440000 Batterier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000