491325-2022 - ÄndringSverige-Sollefteå: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bredbandsmaterial
Referensnummer: UH-2022-78
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa försörjning av material och för ändamålet nödvändiga tillbehör. Då övriga delar i bredbandsförläggningen är beroende av materialförsörjningen är leveranssäkerhet ett måste och vi strävar efter att få till en smidig arbetsprocess så ska leveranser kunna ske utifrån principen JiT.