491364-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering – Köksutrustning och köksutensilier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKöksutrustning och köksutensilier
BeskrivningUpphandlingen omfattar inköp av köksutensilier, köksutrustning, husgeråd och porslin till kommunala verksamheter så som skola och äldreomsorg men även andra verksamheter i Sandvikens, Ockelbo och Hofors kommuner.
Intern identifierareIKS2026/47
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Ytterligare klassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39310000 Cateringutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKöksutrustning och köksutensilier