Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Byggtjänster samt målning och Golvarbeten
Referensnummer: UH-2018-137
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45420000 Snickerimonteringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtals upphandlings som är delad i tre olika avtalsområden:
Delområde 1: Omfattar enklare reparationsarbeten och servicearbeten inom byggområdet samt enklare rivningsarbeten
Delområde 2: omfattar enklare målningsarbeten inomhus och utomhus på tak och fasad samt anknytande servicearbete till målningsarbeten.
Delområde 3: Omfattar enklare Golvarbeten/mattläggningsarbeten samt plattsättning
Omfattningen av upphandlingen i sin helhet redovisas i upphandlingsdokumenten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Byggarbeten
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45420000 Snickerimonteringar, 45422000 Timmer- och snickeriarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45261220 Målning av tak och övrig ytbehandling, 45440000 Målning och glassättning, 44812400 Material för målning och tapetsering, 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Målningsarbeten
Del nr: 2
Golvarbeten
Del nr: 3