491490-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Textilier och tillhörande varor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Positionering av patient vid operation
Referensnummer: UC-2022-427
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Positioneringskudde, benrem, armrem, antiglidmadrass
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på en eller flera prismatriser.
Varje prismatris utvärderas och tilldelas var för sig.En leverantör per prismatris tilldelas.
Anbud kan lämnas på följande områden:
AntiglidmadrassBenremArmremLårremStödkuddePositionering av huvudBenlyftbandBuklägeskuddarNasotracheal tubhållareArmskydd one-stepAvlastningskudde
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive prismatris.
Upphandlande myndighet kommer att anta ett (1) anbud per prismatris under förutsättning att så många anbud lämnas samt att så många anbud uppfyller alla obligatoriska krav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 39143112 Madrasser, 39561110 Band, 39561120 Textilband
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen