491496-2022 - Frivillig förhandsinsynSverige-Karlskrona: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial avseende vätskebaserad cytologi
Referensnummer: RB2022-0068
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar förbrukningsartiklar till regionens befintliga vätskebaserade cytologi-instrument, Thinprep 5000 Processor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen