491501-2022 - Frivillig förhandsinsynSverige-Karlskrona: Patientövervakningssystem
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hårdvara till prehospitalt patientövervakningssystem 2022
Referensnummer: RB2022-0100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33195000 Patientövervakningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp och utbyte av delar av regionens befintliga patientövervakningssystem Mobimed som slits hårt, dvs. monitorer, insamlingsenheter och defibrillatorer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen