491545-2023 - ResultatSverige-Kiruna: Bandburna fordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp pistmaskin till fritid och service
Referensnummer: 2023-035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43500000 Bandburna fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Kiruna kommun upphandlar köp eller leasing av en pistmaskin för bl. a. spårdragning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34113300 Fordon för terrängkörning, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen