491556-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Installation av larmsystem och antenner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter teknisk säkerhet
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 5: Telekommunikationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Syftet med denna upphandling är att teckna ramavtal avseende extern konsulthjälp inom områdena teletekniska säkerhetsinstallationer såsom inpassering, överfall, inbrott, brand, CAD-stöd, data- och fastighetsnät etc. (Se bil. AMA-kodning), samt telesystem av utrustningskaraktär.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45312000 Installation av larmsystem och antenner, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.