491572-2018 - ÄndringSverige-Linköping: Markanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Mark och anläggning
Referensnummer: UPH-2018-0012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal av mark och anläggning. Beställaren avser att teckna avtal med tre (3) entreprenörer. Avrop kommer att ske genom en procentuell fördelning.