491595-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Tjänster för fysiskt välbefinnande
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Massage till Folktandvården
Referensnummer: RD19/04644
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98330000 Tjänster för fysiskt välbefinnande
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser klassisk rygg- och nackmassage till anställda inom Folktandvården, Region Dalarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avesta (Anbudsområde 1)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98330000 Tjänster för fysiskt välbefinnande, 98333000 Massagetjänster, 98334000 Wellnesstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Borlänge (Anbudsområde 2)
Del nr: 2
Falun (Anbudsområde 3)
Del nr: 3
Falun (Anbudsområde 4)
Del nr: 4
Gagnef (Anbudsområde 5)
Del nr: 5
Hedemora/Säter (Anbudsområde 6)
Del nr: 6
Leksand/Insjön (Anbudsområde 7)
Del nr: 7
Ludvika/Smedjebacken (Anbudsområde 8)
Del nr: 8
Malung/Sälen (Anbudsområde 9)
Del nr: 9
Mora/Orsa (Anbudsområde 10)
Del nr: 10
Rättvik (Anbudsområde 11)
Del nr: 11
Särna/Idre (Anbudsområde 12)
Del nr: 12
Vansbro (Anbudsområde 13)
Del nr: 13
Älvdalen (Anbudsområde 14)
Del nr: 14