Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk fastighetsrådgivning och projektledning
Referensnummer: KS2019/583
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun har flera investeringar gällande samhällhällsfastigheter de kommande åren och behöver hjälp med strategisk fastighetsrådgivning, projektledning inom olika områden och att ta fram olika beslutsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 70000000 Tjänster avseende fast egendom, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen