491630-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Svalöv: Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsmäklare
Referensnummer: 23/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66518000 Försäkringsmäkleri och försäkringsbyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av försäkringsmäklare till de upphandlande myndigheterna. En leverantör kommer att antas för hela uppdraget. Tjänstens innehåll och karaktär gör att kontraktet inte anses lämpligt att dela upp i delar.
Upphandlande myndigheter
Burlövs kommun, 212000-1025
Eslöv kommun, 212000-1173
Kävlinge kommun, 212000-1058
Lomma kommun, 212000-1066
Lunds kommun, 212000-1132
Staffanstorps kommun, 212000-1017
Svalövs kommun, 212000-0993
Svalövs kommunhus AB, 559274-7058 (inklusive samtliga dotterbolag)
Lomma Servicebostäder AB, 556537-7339
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66518100 Försäkringsmäkleri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av försäkringsmäklare till de upphandlande myndigheterna. En leverantör kommer att antas för hela uppdraget.