Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Riskanalys, fastighetsbesiktning och vibrationsmätning
Referensnummer: 20MB1601
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för upprättande av riskanalyser inför, fastighetsbesiktning inför och efter samt vibrationsmätning under tiden för utförande av de markarbeten för VA-infrastruktur som Stockholm Vatten utför, antingen genom egenregiverksamhet eller genom anlitad entreprenör. Upphandlingen är uppdelad i följande delområden Delområde A: Riskanalys Delområde B: Fastighetsbesiktning och vibrationsmätning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen