49172-2025 - Resultat
Sverige – Diverse byggnadskonstruktioner – Bussterminal Slussen - Fiberbetongpaneler till konstvägg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBussterminal Slussen - Fiberbetongpaneler till konstvägg
BeskrivningUpphandlingen omfattar fiberbetongelement som ingår i konstverket ”hålkortsväggen”, som ska uppföras i den nya bussterminalen i Katarinaberget i Slussen Stockholm som en del av den konstnärliga utsmyckningen i den nya bussterminalen. Tillverkning och leverans av 20 st unika fiberbetongelement, ca 2 m x 4 m, för konstverk i Bussterminal Slussen inklusive lyftanordning och fästdetaljer.
Intern identifierareTN 2024-1158
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner
Ytterligare klassificering (cpv): 92311000 Konstverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000