Norrköpings kommun, upphandlings- och inköpsenheten i samarbete med Norrevo Fastigheter AB och Nodra AB inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av avtal gällande larmsändare (larmöverföringsutrustning) samt skötsel av larmöverföring och övervakning av larmöverföring. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Upphandlingen genom påskyndat förfarande enligt 11 kap. 10 § LOU kommer att genomföras under förutsättning att avbrytandebeslut av upphandling SPN 2022/1238-052 inte överprövas.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se närmare beskrivning i upphandlingsdokumenten.