Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Blommor
Referensnummer: UH 2018/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal på blommor.
Upphandlingen avser köp av snittblommor i buketter, arrangemang av olika slag, grönaväxter, blommande växter samt begravningsbinderier. Blomsterarrangemang kan vara aktuella vid många olika sammanhang exempelvis vid uppvaktning, disputationer, dekorationer samt leverans till hemadress och till begravning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121200 Snittblommor, 03121210 Blomsteruppsättningar, 03451000 Växter, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen