491808-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lön- och personalsystem
Referensnummer: SR2218
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio söker en anbudssökande med erfarenhet av att tillhandahålla: Ett system som uppfyller i Sverige lagenliga krav och som har stöd för lönehantering och HR-administrativa rutiner. Förebyggande och felavhjälpande underhåll för levererade system. Ett system som regelbundet hålls uppdaterat för att bibehålla säkerhet och funktion.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48442000 Programvara för finansiella system, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen