491870-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Sölvesborg: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av kopiatorer och skrivare (MFP)
Referensnummer: KSKLK 2022/154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sölvesborgs kommun, Sölvesborg Energi och Vatten AB och Miljöförbundet Blekinge Väst inbjuder er härmed att inkomma med anbud på hyra av kopiatorer och skrivare (MFP). Upphandlingen ska resultera i ett funktionsavtal där leverantören ska tillhandahålla en tjänst i form av utskrifts-, kopierings-, skannings- och faxmöjligheter enligt upphandlingsdokumentet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30232000 Kringutrustning, 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30232130 Färgskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen