491924-2018 - ResultatSverige-Jönköping: TV-kameror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förstorande kamerasystem
Referensnummer: RJL 2017/2635
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32240000 TV-kameror
II.1.4.
Kort beskrivning
Förstorande kamerasystem såsom Förstoringssystem
— stationära
— hopfällbara
— med och utan uppläsning
— skolsystem
— portabla
— handhållna
För Region Jönköpings län.
Upphandlingens innehåll
Region Jönköpings län avser att upphandla.
Upphandlingsdokumenten består av
Administrativa föreskrifter
Kravspecifikation
Särskilda avtalsvillkor
Allmänna avtalsvillkor
Produktspecifikation
Uppförandekod leverantörer
Särskilda och allmänna avtalsvillkor, tillsammans med delar av övriga upphandlingsdokument, kommer att utgöra ramavtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 33100000 Medicinsk utrustning, 38624000 Synhjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen