Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AFM-IR system 2018
Referensnummer: C2018/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
The Department of Engineering and Physics at Karlstad University is interested in purchasing laboratory equipment for nano-scale chemical characterization using an AFM-IR combination.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej