492023-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Programrelaterade tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital plattform för samarbete och lärande
Referensnummer: 10113/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar en molnbaserad plattform för samarbete och lärande. Plattformen
avses användas i flertalet av SI:s existerande ledarskapsprogram och alumnaktiviteter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48510000 Programvara för kommunikation, 48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 48931000 Programvara för utbildning, 72263000 Programimplementation, 72265000 Programkonfigurering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna anbudsförfrågan omfattar en molnbaserad plattform för samarbete och lärande. Plattformen
avses användas i flertalet av SI:s existerande ledarskapsprogram och alumnaktiviteter.