492038-2017 - ResultatSverige-Hultsfred: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlarfordon med en lastväxlartank till Räddningstjänsten i Hultsfred.
Referensnummer: U-070-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Hultsfreds kommun inbjuder till att lämna anbud på lastväxlarfordon med lastväxlartank enligt detta förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen