492047-2018 - ResultatSverige-Kungsbacka: Leksaker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lekmaterial
Referensnummer: 17/197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37520000 Leksaker
II.1.4.
Kort beskrivning
Lekmaterial till Kungsbacka kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37510000 Dockor, 37523000 Pussel, 37524000 Spel, 37524100 Pedagogiska spel, 37526000 Leksakshinkar, 37535200 Lekplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen