492059-2017 - ResultatSverige-Malmö: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Idrottsmaterial.
Referensnummer: STK-2014-839
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kommunövergripande avtal avseende leveranser av utrustning inom området sport och idrott.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37415000 Friidrottsutrustning, 37416000 Fritidsutrustning, 37420000 Gymnastikutrustning, 37421000 Gymnastikmattor, 37451000 Utrustning för sporter på plan, 37461000 Bordsspel och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen