492098-2018 - ÄndringSverige-Umeå: Sjukhussängar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukhussängar
Referensnummer: VLL 2324-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar leverans av sjukhussängar avsedda för vårdavdelning i sjukhusmiljö till Västerbottens läns landsting, Region Norrbotten och Region Jämtland Härjedalen.