Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem till förvaltarenheten
Referensnummer: 22/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Stad, Socialförvaltningen Centrum, genomför en upphandling av verksamhetssystem till förvaltarenheten. Systemet ska användas av förmyndare och överförmyndare där avsikten är att samtlig dokumentation beträffande klienter ska registreras.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 48810000 Informationssystem, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen