492140-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Telekommunikationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoni och kommunikation med tillhörande tjänster, Hälsingland 6011
Referensnummer: 11338
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Telefoni med tillhörande tjänster, Hälsingland 6011: Bollnäs, Hudiksvall, Ljusdal, Nordanstig, Ovanåker, Söderhamns kommuner och bolag enligt bifogad lista.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 36 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64200000 Telekommunikationstjänster, 64211100 Lokaltelefoni, 64211200 Långdistanstelefoni, 64212800 Betaltelefoni, 64214200 Telefonväxeltjänster, 64215000 IP-telefoni
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen