492148-2017 - ResultatSverige-Nässjö: Hjullastare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare.
Referensnummer: 3.3.2 17-127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144710 Hjullastare
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö Affärsverk AB avser att upphandla en ny hjullastare för renhållningsverksamheten.
Beskrivning av upphandlingen.
Nässjö Affärsverk AB avser att upphandla en ny hjullastare. Maskinen ska användas inom renhållningsverksamheten. Maskinen ska i sitt standardutförande vara optimerad för att klara dessa arbeten enligt NAVs önskemål.
Upphandlande myndighet.
Upphandlande myndighet för denna upphandling är: Nässjö Affärsverk ABOrg.nr. 556038-7044 571 80 Nässjö Upphandlande myndighet benämns i fortsättningen NAV.
Benämning.
Förfrågningsunderlagets delar avser upphandling benämnd Hjullastare.
Upphandlingens referensnummer.
Upphandlingens referensnummer är 3.3.2 17-127.
Grund för tilldelning av kontrakt.
Det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet kommer att antas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144510 Fordon för avfall, 34144700 Nyttofordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen