492236-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandvårdsutrustning till häktet Huddinge
Referensnummer: 2017-10575
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården ska bygga en tandläkarmottagning vid häktet Huddinge och behöver köpa in fast tandvårdsutrustning.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandling