492247-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Genomförandestudie Vegasvackan till Linneplatsen
Referensnummer: 8600/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster för framtagande av en genomförandestudie för sträckan Vegasvackan till Linnéplatsen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen