Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för tekniska konsulttjänster Besiktningsman signal för spårvägsbanan.
Referensnummer: 01587/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster
avseende besiktningsman signal för ibruktagande vid ny eller större
ombyggnationer av signalsäkerhetsanläggning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen