Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektverktyg
Referensnummer: Kst 2020/567
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun inbjuder härmed leverantörer inom IT-system att inkomma med en
intresseanmälan i upphandlingen gällande Projektverktyg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48517000 IT-programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling och införande av nytt kommungemensamt projektverktyg.