Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster. Uppdragen omfattar förstudier, projekteringar, utredningar, tillståndsbedömningar, objektsplaner, upprättande av förfrågningsunderlag/ bygghandlingar och teknisk konsultation med mera inom teknikområdena:
Signalsäkerhetsanläggning spårväg
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71318100 Ljustekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen