Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom intelligenta transportsystem (ITS)
Referensnummer: 3830/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311200 Konsulttjänster för transportsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster inom intelligenta transportsystem (ITS) som används för att informera, stödja, styra och leda både fordon och trafikanter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen